Jdi na obsah Jdi na menu

Poznej svůj kraj - neznámé vyhlídky na Dyji - po ruce

 V rámci seriálu akcí Poznej svůj kraj, přišla k realizaci i tato cyklistická vyjížďka, která nesla podtitul - Neznámé vyhlídky na Dyji, které máme při ruce. Smyslem tohoto sportovně-poznávacího cyklovýletu nebylo nic jiného, než naznačuje podtitul. Ukázalo se pak, že téma bylo zvoleno správně, protože většina "domorodců", nemá ponětí o některých scenériích hlubokého Dyjského kaňonu v okolí Znojma z těch několika vyhlídek, což je škoda. Mnoho těch oficiálních míst ke koukání dolů na řeku totiž opravdu není, v tom je správa NP Podyjí poněkud kostnatá.
Předpokladů úspěšné společenské sportovní akce je zajisté několik, ale ty bazální jsou dva. Počasí a účast více než jednoho frekventanta. Na těchto naučných výletech se nestalo, že by se někdy nekonal, protože počasí má vedení územmní skupiny patrně spolehlivě pod palcem, takže z ranního kabonění se za hodinu vylíhnul docela subtropický den, no a účast byla prostě nečekaná. Do věkového složení 14-67 let, se vešlo celých 32 aktivních bajkerů. Co víc, přestože šlo o topologicky náročný terén, nenastala situace, že by někomu došly síly a muselo se na něj čekat.
Ale aby to nebylo celé už od startu tak pohádkově idylické, nějaké to smetíčko se vždycky vyskytne. Letos to byly tři defekty, z nichž ten prostřední malinko narušil plán společné rekognoskace právě té vyhlídky, na níž byli všichni poprvé. Hádat budete moci z fotografií. Nicméně malé poznámečka k defektům - píchli samosebou ti, kteří opovažují  dobré pláště na horském kole za přehnané varovaní.  Do jejich pneu, které si již ani své původní vzorky nemohly pamatovat, se nořily trny a hřebíky velmi ochotně :-).Článek vkládám už druhý den, ač v něm nebudou zatím všechny fotografie, dodáme postupně. Dnes tu ale máte už mapu s trasou kudy náš peloton cestoval, dokonce i s parametry rychlosti a výkonů, aby se vám mohly dmout hrudi pýchou. Nutno ještě podotknout, to si neodpustím, že dámská část pelotonu byla prostě reprezentativní, jedna fešanda vedle druhé. 
Program byl standardní, totiž zvládnout plánovanou trasu, v Havraníkách v restauraci HamHam se odměnit obědem, pak do Louckého kláštera na degustaci skvělých vín a prohlídku katakomb, kde jsou uloženy tekuté poklady, no a poté kolovým vláčkem do IPA Klubu, kde se oprávněně očekává, že z každého z účastníků spadne únava a vypukne hodnocení akce a veselí. Podařilo se, jak ostatně uvidíte z fotodokumentace.

TRASA-PARAMETRY-VÝKON

Fotoalbum z této akce najdete na odkazu Kultura v hlavním menu vlevo!